Podzimní výlet 2017 - Broumovsko

TJ Sokol Loukovec, zs pořádá v sobotu 30. září 2017 tradiční podzimní výlet. Tentokrát do města Broumova a okolí.

broumovske_steny.jpg

Navštívíme nově opravený komplex BAROKNÍHO AREÁLU BENEDIKTINSKÉHO KLÁŠTERA A PŘILEHLÝCH ZAHRAD. Mj. je zde uložena kopie turínského plátna z roku 1651.
Prohlédneme si HISTORICKÉ JÁDRO MĚSTA Broumov a dřevěný kostel Panny Marie ze 13. stol (druhá nejstarší dřevěná stavba v Evropě). Dle časových dispozic je pro zájemce možnost se cestou ke kostelíku zastavit v prodejně broumovského pivovaru.

broumovske-steny-4.jpg
Projdeme BROUMOVSKÉ STĚNY – horský hřbet se spoustou vyhlídek, roklí, atrakt. pískovcových útvarů, který je místy jen pár metrů široký. Autobus zastaví u vyhlídkového místa a krásně vyřezávané chaty HVĚZDA – zde je možná pohodlná procházka po hřebeni stěn (pro méně pohyblivé, pro kočárky) nebo pro náročnější sestup do Kovářovy rokle.
Cestou zpět navštívíme funkční historický MLÝN DŘEVÍČEK ve Dřevíči

broumovske-steny-3.jpg

Odjezd z autobus. zastávky Loukovec v 6:30 hod., návrat ve večerních hodinách
Jízdné: členové Sokola Loukovec 30,- Kč, nečlenové 130,- Kč, děti do 15ti let zdarma