Jarní výlet do Úštěku a okolí 2023

Pojeďte s námi na výlet, bude legrace ;o)))

Srdečně zveme všechny naše příznivce a členy na autobusový zájezd do Českého středohoří, kde po "zimním spánku" načerpáte energii, pokocháte se krásou naší krajiny a zavzpomínáte na české pohádky a filmy.

Státní zámek Ploskovice bude naší první zastávkou. Zde je pro všechny objednaná prohlídka interiérů od 9:00 hod. Zámek je hojně využívaný filmaři, natáčela se zde např. pohádka Princ a Večernice, film Amadeus nebo Jára Cimrman ležící, spící.

20230407_173440.jpg

Obec Zubrnice nacházející se v malebné lokalitě Českého středohoří, navštívíme zhruba po poledni. Zde si může každý přizpůsobit vlastní individuální program prohlídkou vsi nebo roubených staveb ve skanzenu, kde se odehrávají děje nejedné pohádky a filmu (např. Dešťová víla). V rámci vlastního programu může každý krátkou procházkou dorazit do blízkého Železničního muzea Zubrnice s exponáty ze slavného filmu Páni kluci, který se natáčel v nedaleké stanici Levín.

Pro unavené, hladové a žíznivé poutníky je možnost, přímo ve vsi, navštívit Restauraci u Pernekrů.

20230407_222741.jpg

Poté navštívíme a prohlédneme si Město Úštěk, klidné a památkově chráněné městečko, kde se opět hojně natáčelo, např. již zmiňovaní Páni kluci nebo Kolja.

Nakonec našeho zájezdu, v případě pěkného počasí a zájmu, bychom se mohli zastavit a vystoupat po křížové cestě k vyhlídkovému místu, majestátní barokní Kalvárii na Ostrém u Úštěka.

Odjezd z autobusové zastávky Loukovec v 7:15 hod.
Jízdné: členové Sokola Loukovec 60,- Kč
nečlenové 120,- Kč
děti do 15 let zdarma

Vstupné do zámku bude vybráno v autobuse: ZTP, ZTP/P, děti do 5 let zdarma /dospělí 180,-Kč / sen + mládež 18-24 let 140,-Kč / děti 6-17 let 50,-Kč